رمز پویای علم و هنر و کشف معانی بدیع و تجلی جلوه های شهودی؛ معرفت کمیابی است که ، انسان دربند خاک را به معراج حضور می خواند .
و چه خرم هنری که از چشمه ی معارف سیراب شود و چه زیبا هنری که قبای پرنیانش به عطر و بوی گلستان محمدی معطر شود و چه معماری باشکوهی، بنایی که سنگ هویت و فرهنگ آن ریشه درمدینه النبی بیابد.
و امروز کاخ آبادعلم هنر به سروش معنوی و مفهوم پیام او بیش از پیش محتاج است و این مراسم نیز همانا نقطه حضور پربرکت در چنین فضایی است.
باشد که اهل علم به پاسداشت آن کانون رحمت و وحدت، سراپرده دار نقشی از رهپویی صراط او باشند . مقدمتان را گرامی می داریم


جناب آقای

 

 

با سلام

 

 و شمع را طریقتی است که تا پایان راه ، پاریگرش خواهد بود.

و پروانه را معرفتی است که تا پایان راه ، کسب خواهد کرد شمع سان خواهد چرخید.

و حکایت شمع ، حکایت دستان معلم بود که بی صدا برای ما می سوخت .

فرا رسیدن 12 اردیبهشت روز پر فروغ معلم را خدمت جنابعالی و همه معلمان صبور و مهربان تبریک و تهنیت عرض نموده یاد معلم شهید مرتضی مطهری را گرامی میداریم.

از اول معلم      عالم   هستی     سلامتی   و   طول   عمر   شما   را    مسئلت   داریم .

شوکت، حشمت، عظمت و قدرت کشور ایران منبعث از تلاش های سترگ معلمانی است که شمع وجود گرانقدر خویش را تقدیم به آستان  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمودند.

 

استاد فرهیخته و فرزانه ..........................

همه ی پیشرفت های معنوی و مادی بشر ریشه در تربیت افراد دارد که از منبع زلال ایمان، معرفت، تعهد و ایثار معلم سیراب می شوند.


از این منظر کشور وامدار همه ی استادانی است که بحق چراغ هدایت بشریت را به تاسی از پیامبر اعظم ( ص ) روشن و فروزان نگاه داشته اند.
با فرا رسیدن سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز سترگ معلم فرصت را مغتنم شمرده، در کمال ادب و ارادت این لوح تقدیر تقدیم محضر عالمانه و اندیشمندانه ی شما می گردد.

از حضرت علیم آرزو دارد همواره در کسوت شریف معلمی با کلام نافذ و عزم راسخ و با تولید علم و دانش و پژوهش جهت آینده سازان این مرز و بوم  با سرافرازی برای نیل به زندگی سعادتمندانه ی دنیوی و رستگاری اخروی کوشا و پویا باشید.

بدین وسیله ، از تلاش های بی شائبه و فعالیتهای علمی-آموزشی وپژوهشی در جهت تولید و ترویج دانش جامعه شناختی ، تولید ایده ها،مفاهیم و اطلاعات علمی وانجام پژوهشهای تجربی ونظری جناب عالی ;صمیمانه ، قدردانی می گردد.


صمیمانه ترین سپاس های خود را به شما فرزانگان عاشقی که شمع وجود گرانقدر خویش را در طبق اخلاص نهاده ونهال نوپای امروز را به امید فردایی شکوفاتر با عصاره ی جان آبیاری می نمایید ، تقدیم می داریم

و  به راستی آیا کلامی هست که تاب ثنای ایثار شما آسمانیان رابیاورد؟ کدامین روز ، روز تونیست و کدامین لحظه است که از شمیم تو سکر آور یا عطر آگین نباشد.

به راستی آیا قلمی را می شناسید که با کلک خیال ، شکوه ایثار خاموش معلم را که در بستر رویش های  مکرر آدمی ودرگسترده ی تاریخ مکتوب بشریت هماره چون نگینی زرین درخشیده است به تصویرآورد؟

کدام خامه را طاقت تصویر خورشید است ؟.....

آنچه از این سخن برآید آن است که از صمیم قلب از همکاری صادقانه و کوشش مخلصانه

ی شما در راستای هدایت و ارشاد این نسل سرفراز تقدیر و تشکر نمایم و آرزومندم ذات اقدس احدیت شما خوبان را که درمسیر تحقق اهداف  متعالی مکتب انسان سازاسلام ازجان مایه می گذارید   در کنف الطاف خاصه ی خویش قرار دهد .

معلم عزیز :

دلی که حول نگاه عشق می گردد نیازهایی ملکوتی وپاک می آفریند ، گویا این فریاد شماست که از زبان معلم شهید دکتر شریعتی بیان می شود:


خدایا:

در برابر هرآنچه انسان بودن را به تباهی می کشاند مرا با نداشتن و نخواستن رویین تن کن