پس از 8 سال دفاع مقدس و سربلندی ملت ایران در جنگ تحمیلی نظام سلطه و استکبار، نیروی انتظامی در سازماندهی نوین خود با هوشمندی و درک درست از الزامات دست یابی به سازمانی کارآمد و توانمند، با عبور از دشواری ها و پیچیدگی‌های متعارف توانسته است خود را به عنوان یک سازمان مقتدر، موفق و ایفاگر نقش تعیین کننده در عرصه امنیت و نظم عمومی معرفی کند.
 
نیروی انتظامی با تحول و تعالی بخشی عرصه های سخت افزاری و نرم افزاری و روزآمدسازی ساختار، آموزش، ابزارها و شیوه های عملیاتی خود و تربیت نیروی انسانی متخصص و ورزیده، هم اینک در شرایط مطمئن و قابل اعتماد بسر برده و رضایت مندی مردم از عملکرد پلیس بیانگر این واقعیت است.
 
موفقیت های نیروی انتظامی در عرصه مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم و ایجاد بازدارندگی برابر عناصر و
مهندسی نظم، انضباط و امنیت اجتماعی از رهگذر مهارت افزایی و دست یابی به استانداردهای پیشرفته و حرفه ای پلیس و بهره گیری درست و هدف مند از آن،مزیت های ویژه‌ای به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی بخشیده و آنرا در تراز الگویی الهام بخش در معرض سایر کشورهای قرار داده است.
 
اقتدار پلیس که در سایه مردم داری، قانون مداری و روزآمدی و با رویکردی تکلیف مدارانه و نگاهی واقع بینانه به پدیده‌های پیرامونی حاصل شده است، نیروی انتظامی را در عرصه‌های مختلف ماموریتی بویژه در گستراندن چتر امنیت و نظم جامعه، از دست برتر و قدرت غلبه بر تهدیدات بالقوه و بالفعل برخوردار کرده است.
 
جان بر کفان نیروی انتظامی همواره تحقق منویات رهبر حکیم و فرزانه انقلاب با سیاستگذاری و برنامه ریزی مطمئن را فریضه‌ای تعطیل ناپذیر دانسته و در سال 92 با نقش پذیری های سترگ در خلق حماسه بزرگ سیاسی ملت ایران و کمک به تامین امنیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، ظرفیت‌های سازمانی خود را در کنار سایر ظرفیت‌های ملی به میدان حماسه اقتصادی گسیل داشته است.
 
دستاوردهای نیروی انتظامی در روند جامعه محوری و خدمت رسانی به مردم که افزایش رضایت و احساس امنیت در کشور را رقم زده است، مسیر تحقق اهداف راهبردی و اولویت‌های اصلی این نیرو را هموار و نوید بخش بسط و گسترش امنیت عمومی توسط پلیس هوشمند امروز شده است.
 
با تبریک هفته نیروی انتظامی به فرماندهان و آحاد کارکنان مؤمن، متعهد، فهیم و دلاور این نیرو و تکریم شهدای گرانقدر آن در دوران افتخارآمیز 8 سال دفاع مقدس و دیگر عرصه های صیانت از کشور و جامعه اسلامی آمده است: تداوم حرکت مؤمنانه، متعهدانه و مسولانه نیروی انتظامی‌ در اجرای مأموریت‌های ابلاغی نیازمند استمرار روند ارتقای قابلیت‌ها و توانمندیهای‌سازمانی از جمله توسعه مهارت‌ و خبره‌گی نیروی انسانی، بهره گیری هوشمندانه از فن آوری‌های نوین در حوزه‌های شهری،جاده‌ای و مرزی و استفاده از ظرفیت‌های‌مردمی در پایدارسازی امنیت اجتماعی است که مسلماً سربلندی این نیرو در این عرصه ها بیش از پیش افتخارآمیز خواهد بود.