توهین به قرآن کریم و جسارت و بی‌ادبی نسبت به ساحت مقدس رسول مهربانی و رحمت (ص) و بهانه خلقت ، از سوی دشمنان قسم خورده اسلام متاسفانه در جهان استکباری امروز اتفاق تازه‌ای نیست. در دهه‌های اخیر ابتدا سلمان رشدی مرتد با انتشار کتاب موهن آیات شیطانی به قرآن کریم و ساحت پیامبر اکرم (ص) جسارت نمود که در همان ایام از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) مهدورالدم شناخته شد ودر لانه روباه پیر پناه گرفت تا با خفت زنده بماند. در سال 2004 میلادی، تئوونگوگ هلندی فیلمی ساخته بود به نام « اسلام» که در آن به زنان مسلمان توهین شده بود و با کشته شدن مشکوک او و مخفی شدن هرسی علی نویسنده فیلمنامه آن فیلم موهن پرونده این توهین نیز در زمان کوتاهی بسته شد. در سال 2007 میلادی یک نماینده پارلمان هلند فیلمی کوتاه به نام « فتنه» ساخت که در آن سعی شده بود تمامی جنگ‌ها و ستیزها در نقاط مختلف جهان از جمله کشتارهای قومیتی در افغانستان و پاکستان و ... را به اسلام و قرآن مرتبط نماید که بحمدالله به اهداف شوم خود نرسید.

در اواخر سال 2010 میلادی نیز یک کشیش آمریکایی به نام تری جونز که گرایش‌های افراطی مسیحی داشت اعلام کرد که قصد دارد در سالروز 11 سپتامبر قرآن کریم را به آتش بکشد که به دلیل واکنش شدید و به‌موقع مسلمانان جهان به‌طور موقت این کار را به تعویق انداخت اما از آنجا که پول خوبی از اربابان صهیونیست خود گرفته بود با همکاری دو نفر از همفکران خود مقدمات ساخت وتهیه فیلمی موهن درباره پیامبر گرامی اسلامی (ص) را فراهم نمود که گفته می‌شود بیش از صد یهودی صهیونیست حدود
5‌میلیون دلار صرف تهیه آن کرده‌ اند.

این فیلم 120 دقیقه‌ای که یک اسرائیلی مقیم کالیفرنیا به‌نام « سام باسیل» تهیه کنندگی و کارگردانی آن را برعهده داشته با شرکت 59 بازیگر در سال 2011 ساخته شد.

ماجرای فیلم با نشان دادن درگیری‌های مذهبی در مصر و خشونت علیه اقلیت قبطی در این کشور آغاز شده و در یک فلاش بک به عربستان صدر اسلام رفته و طی فراز و فرودهایی به ساحت مقدس نبی مکرم (ص) و دین آسمانی اسلام توهین و جسارت می‌کند.

همچنان که در پیام اخیر مقام معظم رهبری در خصوص این واقعه دردناک نیز اشاره گردیده است: «دست پلید دشمنان اسلام بار دیگر با اهانت به پیامبر اعظم(ص) کینه عمیق خود را آشکار ساخت و با اقدامی جنون آمیز و نفرت انگیز، خشم مجموعه‌های خبیث صهیونیستی را از تلألو روزافزون اسلام و قرآن در جهان کنونی نشان داد و ...»

نکته عجیب این ماجرای دردناک این است که جستجو در سایت‌های مشهور سینمایی درباره پیشینه این کارگردان صهیونیست مخاطب را به‌جایی نمی‌رساند. این در حالی است که روزنامه آمریکایی « وال استریت ژورنال» او را یک سرمایه‌گذار اسرائیلی مقیم آمریکا معرفی کرده است!

جالب‌تر آنکه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرده که شخصی با مشخصات « سام باسیل» را نمی‌شناسد!

گفتنی است که این فیلم موهن پیش از این فقط یکبار به‌صورت خصوصی در سالنی در هالیوود به نمایش درآمده بود و قرار بود که در سالگرد حادثه 11 سپتامبر در کلیسای «تری جونز» ( کشیش افراطی خواهان قرآن سوزی) به نمایش گذاشته شود که به دلایل نامعلوم پخش آن لغوگردید.

و اما نمایش تیزر این فیلم موهن بر روی سایت یوتیوپ، اولین جرقه را برای شعله‌ور شدن آتش خشم مقدس مسلمانان جهان زد. به‌طوری که در اولین روزهای هفته گذشته مسلمانان خشمگین با حمله به سفارت آمریکا در دو شهر قاهره مصر و بنغازی لیبی ، تنفر و انزجار عمیق خود را نسبت به این اقدام زشت و موهن به نمایش گذاشتند. این حملات که باعث کشته شدن چهار آمریکایی از جمله سفیر آمریکا در لیبی شد، در چند روز بعد موج وسیعی از اعتراضات مسلمانان را در سراسر دنیا به دنبال داشت.

نکته قابل توجه اینکه فیلم موهن مورد نظر صرف‌نظر از محتوای توهین آمیز و سراسر دروغ آن از لحاظ فنی هم بسیار ناشیانه ، آماتوری و به عبارت دیگر سرهم بندی شده و احمقانه ساخته شده است تا سند دیگری بر حماقت ،‌کوته بینی و دشمنی کورکورانه صهیونیسم بین‌الملل با اسلام و مسلمانان باشد.

نکته دیگر اینکه سال‌هاست استکبار جهانی و دست‌های پشت پرده صهیونیسم بین‌الملل برای تخریب تمامی ادیان آسمانی و بویژه اسلام عزیز به‌شدت در تلاش است. تحقیقات نشان می‌دهد که در کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه، اتریش، اسپانیا و بریتانیا حتی در کتاب‌های درسی نیز چهره نادرستی از اسلام و مسلمانان به دانش‌آموزان این کشورها نشان داده می‌شود.

بسیاری از تحلیلگران یکی از اصلی‌ترین دلایل وقوع حادثه 11 سپتامبر را بهانه‌ای برای حمله به افغانستان و عراق به‌منظور چپاول منابع کشورهای اسلامی و دامن زدن به اسلام هراسی فقط با هدف ساکت نگه‌داشتن شهروندان کشورهای غربی در مقابل تاخت و تازهای غیر انسانی و بی‌حساب و کتاب سردمداران دول غرب به دیگر کشورها می‌دانند. تهیه و ساخت فیلم‌هایی چون «300» ،«تهران، حراج من»، « شرایط» ، «دلتا فورس» ، «سنگسار ثریا » و ... با اشاره به حمایت و سرمایه‌گذاری صهیونیست‌های غربی نشان دهنده شکست استکبار در مقابل اسلام ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی در ایران و دیگر کشورهای اسلامی است و نکته آخر ومهم اینکه حتی واکنش و حمله اخیر مسلمانان به سفارتخانه‌های آمریکا در لیبی، مصر، یمن و سودان در پی جسارت یک فیلمساز آمریکایی به پیامبر اکرم(ص) همانند حادثه مشکوک و دروغ آشکار 11 سپتامبر بهانه‌ای شده تا آمریکا تفنگداران دریایی خود را با شعار محافظت از جان دیپلمات‌های آمریکایی به این کشورها اعزام نماید تا از آتشی که خود برافروخته به بهانه در خطر بودن منافع
آمریکا، در جهت تامین منافع صهیونیست‌های پشت پرده نهایت بهره‌برداری را نماید!

منبع: روزنامه رسالت30شهریور91